Image
Top
Menu
19 Ocak 2014

Box.com’dan 50 GB Bulut

box-50gb-bulut-ucretsiz

Esenlikler,
İş gereği yoğunluğum ve web siteyi taşıma işlemlerinden ötürü uzun zamandır yazı yazma şansı bulamadım. Sunucuların Türkiye üzerinde olduğu için ve artık ben Türkiye’de olmadığım için ödemede yaşayacağım problemlerden ötürü GoDaddy’ye geçiş yaptım. Aslında en başında yapmam gereken buydu. Her neyse, konumuza dönecek olursak;

Bulut hizmeti veren Box iOS uygulamasının güncellemesiyle beraber güzel bir kampanya başlattı. iOS kullanıcılarına ücretsiz 50 GB depolama vereceğini duyurdu. Yeni kayıt olan ve önceden kayıt olmuş tüm kullanıcılar için geçerli bir kampanya. Tabii ki belli bir süreliğine; 15 Şubat 2014.

Daha önceden bu kampanyayı Android kullanıcıları için görmüştük. Yenilenen uygulamayı iPad ve iPhone cihazlarınıza indirebilir, login olmanızla beraber otomatik olarak 50 GB ücretsiz depolamanızı alabilirsiniz. Yeni uygulamayla beraber buluta yüklenen dosyalar üzerinde ekip halinde çalışabilme ve değişiklikleri anlık olarak takip etme mevcut. Ekip içerisinde mesajlaşma özelliği de takım çalışmalarında büyük etkiye sahip olacak. Bunların yanı sıra gerçek zamanlı arama, daha hızlı dosya yükleme ve daha fazla paylaşım seçenekleri sunulmuş.

Google Drive’ın ücretsiz depolama seçeneği 15 GB, Microsoft SkyDrive’ın 7 GB ve Dropbox’ın 2 GB olduğu düşünüldüğünde, 50 GB alan oldukça iyi bir teklif. Ancak sizleri üzecek bir haber vermek zorundayım. Twitter’da sürekli bu konu hakkında tweetler attım. Sosyal medyada beni takip eden arkadaşlar umarım karşılaşmıştır. Mail.ru’nun bulut hizmeti pazarında en büyük devrimi yarattığını söyleyebiliriz. Bu teklif tamı tamına 1 TB! Box.com’da da olduğu gibi yeni kullanıcılara ve mevcut kullanıcılara ücretsiz sunuluyor. Son gün 20 Ocak 2014 yani yarın. 1 TB’lık bulut için yapmanız gereken tek şey sadece Android, iOS, Windows ve Macintosh uygulamasını yüklemeniz.

Box’a üye olmak için buradan, Mail.ru’ya üye olmak için ise buradan devam edebilirsiniz.

Bir sonraki yazı da görüşmek üzere.

Submit a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.